Informasi Terkini

  • Majlis Anugerah Cemerlang 2014

     

    ATUR CARA

     

    0800  − Ketibaan para tetamu

    0830  − Ketibaan tetamu kehormat

                  Tuan Haji Mohammed Ghazali Bin Hamzah, A.M. S., P. P. T., J. C. P.

                  Pegawai Pendidikan Daerah,

                  Pejabat Pendidikan Daerah Petaling Perdana

    0845  − Nyanyian lagu Negaraku

              − Bacaan doa

    0855  − Ucapan alu-aluan

                  Pn. Hajah Jalilah Binti Ibrahim,

                  Pengetua SMK USJ 13

              –  Ucapan perasmian,

                  Tuan Haji Mohammed Ghazali Bin Hamzah, A.M. S., P. P. T., J. C. P.

                  Pegawai Pendidikan Daerah,

                  Pejabat Pendidikan Daerah Petaling Perdana

    0915  − Penyampaian Anugerah Kokurikulum

     0945 – Persembahan

    1015  − Penyampaian Anugerah Kurikulum

    1145  − Jamuan

    1215  – Bersurai

     
  • Cemerlang SPM 2013 Peringkat Kebangsaan

                               Tahniah...Kebanggaan Warga Thriteenians..

    Farah Binti Mohd Zaki bergambar bersama Puan Jalilah Ibrahim, Pengetua SMK USJ 13

    di Majlis Anugerah Kecemerlangan SPM 2013 Peringkat Kebangsaan Pada 15 April 2014

     

    __________________________________________________________________________

     

    Pencapaian Murid SMK USJ 13 dalam Peperiksaan SPM Tahun 2013

                   Straight 9A+  = 3 orang 

                              1. Farah Binti Mohd Zaki

                              2. Foo Chuan Fong

                              3. Melissa Lee Mei Wei

                  Straight 11A  = 1 orang

                  Straight 10A  = 12 orang

                  Straight 9A    = 17 orang

     Jumlah Murid Yang Memperoleh Straight A = 33 orang

     

                           TAHNIAH

     

     

     

     

     

     
  • Info Kelas Tambahan Ting. 3 - 2014

    JADUAL KELAS TAMBAHAN TINGKATAN 3

    TAHUN 2014 – MULAI 17.02.2014

    1.05 petang – 1.40 petang

     

    Jadual Minggu 1 dan ke-2:

    M1 + M3

    3 BERLIAN

    3 AMANAH

    3 CEKAL

    3 DINAMIK

    3 EFISIEN

    3 FITRAH

    3 GIGIH

    3 HARMONI

    3 IKHLAS

    ISNIN

    BM

    Pn. Sh.Zarina

    GEO

    Pn. Santi

    BM

    Pn WNorazilla

    BM

    Pn Sharmila

    MAT

    Pn. Tay

    SN

    Pn TanPeiYong

    SEJ

    Pn Noraini

    BI

    Pn Murny

    SEJ

    Cik Chang

    SELASA

    GEO

    Pn Santi

    BI

    Cik Chang

    SC

    Pn TanPeiYong

    GEO

    Pn. Nurul

    BI

    Pn Lai

    BM

    Pn WNorazila

    SC

    Pn Fazliana

    BM

    Pn Mages

    SC

    En Chin

    RABU

    SEJ

    Pn Wan Nora’akidah

    MAT

    Pn Kok

    GEO

    Pn NorAzah

    MAT

    Pn TanPeiYong

    BM

    Pn. Mages

    SEJ

    Pn Vasantha

    GEO

    Pn Santi

    MAT

    Pn Saras

    BM

    Pn Sharmila

     

    Jadual Minggu Ke-3 dan Ke-4:

    M2 + M4

    3 BERLIAN

    3 AMANAH

    3 CEKAL

    3 DINAMIK

    3 EFISIEN

    3 FITRAH

    3 GIGIH

    3 HARMONI

    3 IKHLAS

    ISNIN

    BI

    Pn Murny

    BM

    Pn WNorazilla

    BI

    Pn Farzanna

    SEJ

    Pn Chieng

    SEJ

    Pn Noraini

    GEO

    Pn. Nurul

    BM

    Pn. Sh.Zarina

    SC

    Pn TanPeiYong

    GEO

    Pn NorAzah

    SELASA

    SC

    Pn Haslida

    SEJ

    Pn Chieng

    SEJ

    Pn Vasantha

    BI

    Cik Chang

    SC

    Pn Fazliana

    BI

    En Jaya

    MAT

    Pn Izakiah

    GEO

    Pn Santi

    MAT

    Pn Zurina

    RABU

    MAT

    Pn Izakiah

    SC

    En Chin

    MAT

    Pn Saras

    SC

    Pn Fazliana

    GEO

    Pn NorAzah

    MAT

    Pn Zurina

    BI

    Cik Chang

    SEJ

    Pn Wan Nora’akidah

    BI

    Pn Lai

     

     
  • Jadual Aktiviti Ko Kurikulum 2014

    JADUAL AKTIVITI KOKURIKULUM TAHUN 2014 SESI PAGI/PETANG

    PERALIHAN,TINGKATAN 1 , 2,  3, 4 & 5

     

    ISNIN

    SELASA

     

        RABU

     

    SABTU

     

    Sesi pagi     (   3.30 – 4.40ptg)

    Sesi petang (10.00 –11.40pg )                         

     

     

     

                       

    Sesi pagi  ( 2.00 – 3.30 ptg)

    Sesi ptg   (10.30 – 12.00 tgh)

                                

    Sesi pagi ( 2.00 -  3.30 ptg)

    Sesi ptg  (10.30-12.00 tgh)

                      

     

    Sesi pagi & petang

     

     

    SUKAN/PERMAINAN

     

     

    1. Boling

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

                                                     

     

     

     

     

             

     

    KELAB/PERSATUAN

     

     

    1. Bahasa

    2. Matematik & Sains

    3. Sejarah /Rukunegara/ Setia

    4. Pelajar-pelajar Islam

    5. Kemahiran Hidup

        / Pengguna

    6. Seni Kreatif

    7. Leo (murid Ting 4 & 5)

    8. Geografi/Pencinta Alam

    9. Robotik

    10. Siber (murid terpilih shj)

    11. Fotografi (murid Ting. 3,4,5

    12.  Usahawan Muda(murid

          Ting. 4 yang terpilih shj)

     

      

    PASUKAN BADAN BERUNIFORM

     

    1.Pandu Puteri

    2. Puteri Islam

    3. Kadet Remaja Sekolah

    4.Kadet Bomba

    5. Kadet Polis

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    PASUKAN BADAN BERUNIFORM

     

    1.  Taekwondo

         (8.00-10.00 pg)

     

    2.  Pengakap

         ( 8.00 – 10.00 pg)

     

    3.  St. John  Ambulans

         ( 8.00 – 11.00 pg )

     

     

     

     

     

     

      Sesi ptg                (8.50 – 10.20pg)

      Sesi pagi              (4.50 – 6.20 ptg)                                         

     

     

    SUKAN/PERMAINAN

     

    1. Ping Pong

    2. Bola Keranjang  

    3. Bola Jaring

    4. Bola Sepak

     

     

    SUKAN/PERMAINAN

     

    1. Ragbi

    2. Bola Baling

    3. Badminton

     

     

     

          RUMAH   SUKAN

     

           HARI

     

     

    MURID SESI PAGI

     

    MURID SESI PETANG

     

     

    LAKSAMANA (HIJAU)

     

     

     

        SELASA

     

    3.40 – 4.40  PETANG

     

    7.30  - 8.30 PAGI

     

    TEMENGGUNG (KUNING)

     

     

     

     

         SELASA

     

    3.40 – 4.40 PETANG

     

    7.30  - 8.30 PAGI

     

    HULUBALANG(MERAH

     

     

     

         RABU

     

     

    3.40 – 4.40  PETANG

     

    7.30  - 8.30 PAGI

     

    SYAHBANDAR (UNGU)

     

     

         RABU

     

     

    3.40 – 4.40 PETANG

     

    7.30  - 8.30 PAGI

     

    BENDAHARA (BIRU)

     

         RABU

     

     

     

    3.40 – 4.40  PETANG

     

    7.30  - 8.30 PAGI

     
  • Penyampaian Hadiah Juara F1 Kebangsaan 2013 - Elitus

    Majlis penyampaian hadiah kepada guru dan murid dari Pasukan ELITUS yang telah menyertai Pertandingan F1 In Schools Peringkat Kebangsaan di Putrajaya.

    Pertandingan ini telah disertai oleh sekolah terpilih dari Semenanjung Malaysia termasuk Sabah dan Sarawak.Pasukan ELITUS telah menjadi Juara Keseluruhan

    dan  mendapat Anugerah Kejuruteraan Kereta Terbaik dan Anugerah Inovasi Terbaik.

    Pasukan ELITUS dari SMK USJ 13 merupakan satu-satunya sekolah harian biasa dari Daerah Petaling Perdana,Selangor yang memenangi kejuaraan pada kali ini 

    dengan berjaya memecah rekod dominasi kemenangan dari sekolah berasrama penuh,sekolah kluster kecemerlangan dan sekolah berprestasi tinggi sebelum ini.

    Pasukan ELITUS akan mewakili Malaysia ke World Championship of F1 In Schools di Ferrari World,Abu Dhabi pada November 2014.

     

     
  • SURAT SIARAN LEMBAGA PEPERIKSAAN BIL.9 TAHUN 2013 MAKLUMAN TARIKH PEPERIKSAAN AWAM TAHUN 2014

                 http://www.moe.gov.my/v/surat-siaran-view?page=1&id=924

     

     

     
  • Pn Irma & Elitus...Kebangggaan Warga Thirteenians

     

       "Elitus - Wakil Malaysia di Pertandingan F1 in Schools Peringkat Dunia di Abu Dhabi 2014"

     
  • VLE Frog SMK USJ 13

     

                                                                                                      Log in VLE Frog SMK USJ 13

     

     

     

     

     

     

Home

TOP